Rüyada uçarken yere çakılmak

11
0
PAYLAŞ

Rüyada uçarken yere çakılmak

Rüyada uçarken yere çakılmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uçarken yere çakılmak karşınıza zorluk çıkacağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de eşinizin hoşgörülü ve iyi biri olduğuna işarettir.
# Saniyen zarara ve mal varlığınızın azalacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise gurur, mutluluk ve saadete işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu İbn Rüşd görülen rüya her şeyden yararlanıp menfaat elde etmeye işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için bölgede ölümlerin artacağına ve ekinlerin azalacağına işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 391 ( üçyüzdoksanbir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1800 – Büreyde radıyallâhu anh anlatıyor: "Bir gün, Hâlid İbnu Velid el-Mahzumi radıyallâhu anh:"Ey Allah'ın Resülü, bu gece hiç uyuyamadım" diye Hz. Peygamber aleyhissalâtu vesselam'e yakındı.Resülullah aleyhissalâtu vesselâm ona şu tavsiyede bulundu:"Yatağına girdinmi şu duayı oku: "Ey yedi kat semânın ve onların gölgelediklerinin Rabbi, ey arzların ve onların taşıdıklarının Rabbi, ey şeytanların ve onların azdırdıklarının Rabbi! Bütün bu mahlükâtının şerrine karşı, bana himâyekâr oI! 0l ki hiç birisi, üzerime âni çullanmasın, saldırmasın. Senin koruduğun aziz olur. Senin övgün yücedir, senden başka ilah da yoktur, ilah olarak sadece sen varsın."Tirmizi, Daavât 96, (3518).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here