Rüyada uçurumdan düşmek ve kurtulmak

25
0
PAYLAŞ

Rüyada uçurumdan düşmek ve kurtulmak

Rüyada uçurumdan düşmek ve kurtulmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uçurumdan düşmek ve kurtulmak ihtiyaçları gidermeye ve maksatlara yardım etmeye alâmettir. Bazı rüya yorumcularına göre de solgun yüzlü veya görünüm olarak hastaya benzer bir kadınla evleneceğinize işarettir.
# Saniyen iyi bir konuşmacı olacağınıza, tartışmalarda rakiplerinizi alt edeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise bir husumetle karşılaşacağınıza işarettir.
# Ünlü düşünür Zekeriyya ibn Mahmud el-Kazvinî tabirinde yücelik ve ululuğa yorumlanır. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için zengin bir memura işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 275 ( ikiyüzyetmişbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1875 – İbnu Mes'ud radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Hataen öldürmede diyet olarak yirmi hıkka, yirmi cezea, yirmi bintu mehaz, yirmi bintu lebün ve yirmi benü lebün vardır."Ebü Dâvud, Diyât 18, (4545), Tirmizi, Diyât 1, (1386); Nesâi, Kasâme 32, (8, 43-44).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here