Rüyada uğurlu taş görmek

10
0
PAYLAŞ

Rüyada uğurlu taş görmek

Rüyada uğurlu taş görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uğurlu taş görmek malın ziyadeleşmeşine, rızkın bollaşmasına ve murada ermeye delâlet eder. Bazı rüya yorumcularına göre de dünya işlerinde kazanca çalışma ve gayrete hayır ve menfaate delalettir.
# Saniyen mutlu bir aile hayatınız olacağına veya ailenizin genişleyeceğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise büyük bir alimle arkadaş olacağınıza ve ondan, iki cihanda da size yararlı olacak ilimler öğreneceğinize işarettir.
# Ünlü düşünür İbn-i Şeddad tabirinde o bölge halkına Allahın gazap edeceğine, kimi o buluta yakın görürseniz, o kişinin Allahın azabına daha yakın olduğuna işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için büyük bir şahsiyetin huzuruna çıkacağınıza işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 801 ( sekizyüzbir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4625 – Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Kim güzel bir şekilde abdest alır, müslüman kardeşine, sevap düşüncesiyle hasta ziyaretinde bulunursa, cehennemden yetmiş yıllık yürüme mesafesi uzaklaştırılır."Sabit dedi ki: "Ey Ebu Hamza, harîf nedir? diye Enes'ten sordum. Bana: "Yıl!" diye cevap verdi."Ebu Davud, Cenaiz 7, (3098).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here