Rüyada umreye gideceğini söylemek

15
0
PAYLAŞ

Rüyada umreye gideceğini söylemek

Rüyada umreye gideceğini söylemek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada umreye gideceğini söylemek sağlığınızın yerinde ve ömrünüzün uzun olacağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de bir iş neticesinde tanık olarak çağrılacağınıza işarettir.
# Saniyen insanları şaşırtacak bir iş yapacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise  birtakım şüpheler neticesinde huzursuz günler geçireceğinize işarettir.
# Ünlü alim Şerafeddin el-Tusî rüyayı gören kişi için şu şekilde de tabir olunur: a) Geçim , b) Hizmetçi , c) Çocuk , d) Zevce tarafından gelecek rızık , e) Fayda ve menfaat. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için uğursuzluğa şeklinde yorulur.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 383 ( üçyüzseksenüç )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4405 – İkrime radıyallahu anh anlatıyor: "İbnu Abbas radıyallahu anhüma, bana ve oğlu Ali'ye:"Ebu Said'e gidin, onun rivayet ettiği hadisi dinleyin!" dedi. Biz de gittik. Onu, bakımını yapmakta olduğu bir bahçede bulduk. Bizi görünce ridasını alıp sarındı. Sonra bize en baştan anlatmaya koyularak, mescidin inşaasını zikretmeye kadar geldi ve:"Biz kerpiçleri tane tane taşıyorduk. Ammar radıyallahu anh ise biri kendi, biri de Resûlullah adına ikişer ikişer taşıyordu. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm onu gördü. Üzerindeki toprakları çırpmaya başladı ve:"Vay Ammâr'a! Onu bâği (âsi) bir grup öldürecek. Bu, onları cennete çağırır, onlar da bunu ateşe çağırır!" buyurdu."Buhari, salat 63, Cihad 17.Buhari'nin rivayetinde "Onu bâği bir grup öldürecek" ibaresi mevcut değildir. Bu ibare Ebu Bekr el-Berkani ve el-İsmaili'nin rivayetinde mevcuttur.)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here