Rüyada un aldığını görmek

5
0
PAYLAŞ

Rüyada un aldığını görmek

Rüyada un aldığını görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada un aldığını görmek aynı kadının akrabalarıyla dost olacağınıza veya işinizin kötüye gideceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de insanlardan menfaat elde edeceğinize işarettir.
# Saniyen murada ereceğinize, makam elde edeceğinize, büyük şahsiyetlerle arkadaş olacağınıza ve onlardan iyilik göreceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise yapacağınız bir iş veya harcama konusunda dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.
# Büyük rüya tabircisi Sabit bin Kurra rüyayı gören kişi için bakire bir kızla evleneceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için fazla sıkıntılara, yaramazlıklara ve meşakkate düşmeye sonra da onlardan kurtulmaya delâlet eder.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 100 ( yüz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

3274 – Ebu Sa'id radıyallahu anh anlatıyor: "Safvân İbnu Muattâl radıyallahu anh'ın hanımı, yanında Safvân da bulunduğu bir anda Resulullah aleyhissalâtu vesselâm'a gelerek:"Ey Allah'ın Resulü, namaz kıldığım zaman kocam beni dövüyor, oruç tuttuğum zaman da orucumu bozduruyor, güneş doğuncaya kadar da sabah namazı kılmıyor!'' dedi. Resulullah aleyhissalâtu vesselâm, hanımının bu söyledikleri hakkında Safvân'a sordu. Safvân:"Ey Allah'ın Resülü! "Namaz kıldığım zaman dövüyor '' sözüne gelince, o zaman bir rekâtta uzun iki süre okuyor. Hâlbuki ben bunu yasakladım'' dedi. Resulullah kadına:"İnsanlara tek surenin okunması yeterlidir '' buyurdu. Safvân devam etti:"Oruç tuttuğum zaman bozduruyor '' sözüne gelince, "Hanımım oruç tutup duruyor. Ben gencim, hep sabredemiyorum." dedi. Aleyhissalâtu vesselâm:"Bir kadın kocasının izni olmadan nafile oruç tutamaz!'' buyurdular.Safvân devamla:"Güneş doğuncaya kadar sabah namazı kılmadığım sözüne gelince, biz gece çalışan bir aileyiz, bunu herkes biliyor. Sabaha yakın yatınca güneş doğuncaya kadar uyanamıyoruz'' diye açıklama yaptı. Aleyhissalatu vesselam:"Ey Safvân, uyanınca namazını kıl!" buyurdular.Ebu Dâvud, Savm 74, (2459).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here