Rüyada un deposu görmek

18
0
PAYLAŞ

Rüyada un deposu görmek

Rüyada un deposu görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada un deposu görmek vech ile tabir olunur: a) Zaaf , b) Mal ve menfaat , c) Ferah. Bazı rüya yorumcularına göre de herhangi bir işte söz sahibi olacağınıza veya yöre halkına hükmedeceğinize işarettir.
# Saniyen güzel bir kız çocuğunuzun olacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise ev halkının zarar göreceğine işarettir.
# Büyük rüya tabircisi Abdulmelik el-Esmaî rüyayı gören kişi için altı şekilde tabir olunur: a) Melik ve sultan , b) İnsanların büyüğü ve reisi , c) alim , d) İlim , e) Mal , f) İş ve gayret… Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için dört veçhe ile tâbir olunur: a) Zinet ve ziyade ilim , b) Kurân-ı kerimi öğrenmek , c) Şeref ve makam , d) Talak sebebiyle hüzün ve gam.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 388 ( üçyüzseksensekiz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1839 – Âmir İbnu Rebia radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm’ın arkasında namaz kılan birisi, namazda hapşırdı ve şu duayı okudu: "Mübarek (hayrı boI), ihlaslı ve çok hamdle Allah'a hamdederiz, tâ Rabbimiz razı oluncaya kadar; dünya ve âhiret işindeki rızasından sonra da hamdimize devam ederiz." Resülullah aleyhissalâtu vesselâm namazdan çıktıktan sonra: "Namazda dua okuyan kimdi?" diye sordu. Ancak okuyan kişi sükut etti. Resülullah aleyhissalatu vesselâm tekrar sordu:"Duayı kim okudu? Zira fena bir şey söylemedi." Bunun üzerine adam: "Bendim, bu dua ile sâdece hayır murad ettim" dedi. Efendimiz:"Duanız Rahman'ın Arşına kadar yükseldi" buyurdu.Ebü Dâvud, Salât 121, (770, 774); Tirmizi, Salât 296, (404); Buhâri, Ezan 115, (muhtasaran); Muvatta, Kur'àn 25, (1, 212); Nesâi, İftitah 112 (2,196).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here