Rüyada un helvası istemek

20
0
PAYLAŞ

Rüyada un helvası istemek

Rüyada un helvası istemek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada un helvası istemek ailenizin genişleyeceğine ve evlatlarınızın çoğalacağına, çocuğunuz yoksa malınızın artacağına, ancak insanlar tarafından kınanacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de  bölge halkına üzüntü ve sıkıntı geleceğine ve işlerin kapanacağına işarettir.
# Saniyen hiçbir hayrı olmayan yalan-yanlış sözler işiteceğinize veya cahilce yapılan ve sonu boş olan aleni işe veyahut da görünüşte şirin ama yalanla süslenmiş sözler söyleyen, gerçekte ise dedikodu eden ve çirkin sözler sarf eden kişiye işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise inancınızın iyi olacağına işarettir.
# Ünlü alim Zünnûn-ı Mısrî rüyayı gören kişi için içinden çıkamayacağınız birtakım zor işlere kalkışacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için insanların sizin emeğinizden faydalanacağına işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 365 ( üçyüzaltmışbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Selman-ı Farisi’nin vefatı sırasında Sa’d bin Ebi Vakkas onu ziyarete gelir ve ağladığını görünce sorar:Niye ağlıyorsun, ölüm korkusundan mı?Ölümden korktuğum yok, dünyaya tutkum da yok, diye cevap alınca tekrar sorar:Öyleyse niye ağlıyorsun?Der ki:Ben Allah Resulü’ne bir söz verdim, o sözü yerine getiremediğim için ağlıyorum.Rasulullah Efendimiz: “Dünyada ancak bir yolcu kadar yük alın. Sırtınıza fazla yük almayın. Çünkü yol yokuş, sonra çıkamazsınız yolda kalırsınız. Dünyaya kıymet verip de mal tutkusuna düşmeyin.” buyurmuştu. Ama şu etrafımdakilere bak, ben ne kadar çok şey edinmişim. Şimdi bunlarla Allah Resulü’nün huzuruna nasıl varacağım?Sa’d (r.a) diyor ki: “Acaba ne malı var diye baktım. Gördüm ki bir tencere, bir sahan, bir testi, bir bardak, bir de sofradan ibaret. Selman bunları çok görmüş ağlıyor.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here