Rüyada ürpermek

11
0
PAYLAŞ

Rüyada ürpermek

Rüyada ürpermek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada ürpermek şu veçhe ile tabir etmiştir: 1) Rızık , 2) Muavenet , 3) İlim , 4) Zevç ve evlad , 5) Mal , 6) Felah , 7) Kabul olunan dua , 8) Hac farizası , 9) Vali ve melik… Bazı rüya yorumcularına göre de hükümet edeceğinize işarettir.
# Saniyen kardeşlerinizden veya başka birinden dolayı sıkıntı çekeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise bir sünneti yerine getireceğinize işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu Seyyid Süleymanın tabirinde ; akrabalarınızdan birinin gurbete gideceğine işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için ileride fakir duruma düşmemek için malınızı saklayacağınıza işarettir.
Kaynak:Adem Suad, Rüya Tabirleri (Tutku Yayınevi, 2010) Sayfa 634 ( altıyüzotuzdört )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Bir gün yakınları Bayezid-i Bistami’ye; "Efendim, filan yerde büyük bir zât var. Fazîlet ve kerâmet sâhibi bir velîdir." dediler ve daha başka sözlerle o zâtı çok medh ettiler. Bunun üzerine Bayezid-i Bistami; "Madem öyledir. O halde o büyük zâtı ziyârete gitmemiz lâzım oldu." buyurdular. Talebelerinden bazıları ile birlikte onun bulunduğu yere geldiler. Bayezid-i Bistami bildirilen zâtın, mescide gitmekte olduğunu ve kıbleye karşı tükürdüğünü gördü. Görüşmekten vazgeçip derhal geri döndü. Sonra o kimse hakkında şöyle buyurdu: "Dinîn hükümlerini yerine getirmekte, sünnet-i seniyyeye uymakta ve edebe riayette zayıf birisine, nasıl olur da keramet sahibi denilir. Böyle bir kimsenin, Allah-ü Teâlâ’nın evliyâsından olması mümkün değildir." buyurdu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here