Rüyada üst düzey amir görmek

12
0
PAYLAŞ

Rüyada üst düzey amir görmek

Rüyada üst düzey amir görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada üst düzey amir görmek  birtakım sorunlardan kurtulacağınıza ve endişelerinizin sona ereceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de mücevhere ve nefis şeylere alâmettir.
# Saniyen ilk eşinizi boşayıp başka bir kadınla evlenmek istediğinize veya eşinizin sizden uzaklaşacağına veyahut da birden fazla eşiniz varsa eşlerinizden birinin vefat edeceğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise üzüntü ve sıkıntıya delâlettir.
# Ünlü alim Ali bin İsa rüyayı gören kişi için bakire bir kızla evlenmeye işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için hoş olmayan beklenmedik bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 661 ( altıyüzaltmışbir )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

257 – Abdülmecid İBnu Vehb anlatıyor: "Bana, el-Addâ' İbnu Hâlid radıyallahu anh: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın bana yazdığı bir mektubu sana okuyayım mı?" dedi. Ben: "Memnuniyetle!" deyince bir mektup çıkardı. Mektupta şunlar yazılı idi: "Bu, el-Addâ İbnu Hâlid İbni Zehve'nin Muhammed aleyhissalâtu vesselâm'den satın aldığı şeyi tevsik eder. el-Addâ ondan bir köle veya cariye satın aldı. Kölede, ne herhangi bir hastalık, ne zina, hırsızlık, kaçma gibi bir düşkünlük ne de satışını gayr-ı meşru kılan hürr asıllı bulunmak, emânet ve rehin olarak verilmiş olmak gibi haramlık yoktur. Bu Müslümanın Müslümana satışıdır."Tirmizî, Büyû 8, (1216); Buhârî, senetsiz olarak kaydetmiştir. (Büyû, 19); İbnu Mâce, Ticarât 47, (2251).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here