Rüyada üst katlara çıkmak

4
0
PAYLAŞ

Rüyada üst katlara çıkmak

Rüyada üst katlara çıkmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada üst katlara çıkmak hoş olmayan beklenmedik bir olayla karşılaşacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de akrabalarınıza hile yapacağınıza işarettir.
# Saniyen düşmana karşı galip geleceğinize, kötü çıktığını görmek ise, bunun tersine tabir edilir. Bazı rüya tabirlerinde ise evdeki düzenin bozukluğunun işareti şeklinde yorulur.
# Ünlü filozof Abdurrahman es-Sufî yorumunda beş şekilde tâbir olunur: a) Şeref , b) İzzet , c) Bereket , d) Ticaret , Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için bilge ve erdemli bir kişinin itaatinde olacağınıza işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 469 ( dörtyüzaltmışdokuz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Şakik-i Belhi hazretleri, bir kıtlık senesinde, herkesin kara kara düşündüğü bir ortamda, zengin bir adamın kölesinin neşeden oynadığını gördü. Ona sordu: Herkes kıtlıktan, açlıkla karşı karşıya olmaktan inler dururken sen neye güvenerek böyle oynayabiliyorsun? Köle cevap verdi: Benim efendimin 7 tane köyü var, her ihtiyacımızı efendimiz bol bol sağlıyor. Şakik-i Belhi Hazretleri, kıtlıktan muzdarip talebelerine buyurdu ki: Kendimize gelelim! Bir köle efendisinin yedi köyüne güveniyor, kendini emniyet içinde hissediyor.Dünyadaki bütün köylerin, şehirlerin sahibi ve her canlının rızkına kefil olan Allah-ü Teâlâ’ya bu nasıl tevekkül kihâlâ biz rızk endişesi içindeyiz?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here