Rüyada üstünde kertenkele görmek

6
0
PAYLAŞ

Rüyada üstünde kertenkele görmek

Rüyada üstünde kertenkele görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada üstünde kertenkele görmek öğreneceğiniz ilim ve hikmeti gizli tutacağınıza veya ezberlediğiniz Kuranı unutacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de yola çıkmak niyetinde olanlar için ani gelişen bir rahatsızlık yüzünden yolculuklarını bir süre daha ertelemek zorunda kalacaklarına da tabir edilir.
# Saniyen şu şekilde tabir olunur: a) Acem Meliki , b) Hasedci bir adam , c) Kuvvetli erkek , d) Kan dökücü gaddar , e) Savaş ve düşmanlık.. Bazı rüya tabirlerinde ise üzüntü ve endişeye işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu Ebu Said Gürgani görülen rüya içinden çıkılamaz bir belayla karşı karşıya kalacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için üzüleceğinize işarettir.
Kaynak:Necati Bursalı, Büyük İslami Rüya Tabirleri, (Çelik Yayınevi, 2009) Sayfa 717 ( yediyüzonyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Bayezid-i Bistami, buyurdu ki: “Uzun seneler nefsimi terbiye etmekle uğraşıp çile çektikten sonra, bir gece, Allah-ü Teâlâ’ya yalvardım. "Şu testi ve aba sende oldukça, sana ruhsat yoktur." diye ilhâm olundu. Bunun üzerine yanımda bulunan testi ve abayı terk ettim. Bundan sonra bana; "Ey Bâyezîd, nefsin hevâ ve hevesi için tuzaktaki tane misali olan dünya mallarına gönül bağlayıp, sonra da Allah-ü Teâlâ’ya kavuşmak için yol isteyen kimselere; "Bâyezîd, nefsin istediklerini yapmayıp, istemediklerini yapmak sûretiyle kırk yıl uğraştığı hâlde, yanında bulunan kırık bir testiyi ve eski bir abayı terk etmedikçe izin alamadı. Siz, bu hâlinizle size izin verileceğini mi zannediyorsunuz. Asla izin alamazsınız." diye bildirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here