Rüyada üstünde yengeç görmek

10
0
PAYLAŞ

Rüyada üstünde yengeç görmek

Rüyada üstünde yengeç görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada üstünde yengeç görmek insanlar arasında söz sahibi biriyle yakınlık kuracağınıza, ama durumunuzun kötüye gideceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de kendi işlerinizle meşgul olacağınıza işarettir.
# Saniyen geçiminizin iyi olacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise nefsinizle mücadele edeceğinize ve dindar olmaya çalışacağınıza işarettir.
# Ünlü düşünür Ebu Maşer el-Belhi tabirinde sapıklığa işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için ilgi duyduğunuz bir şeyin biri tarafından kırılacağına işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 750 ( yediyüzelli )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

251 – İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Cahiliye insanları, devenin etini, karnındakinin hamileliği vaktine satarlardı. "Karnındakinin hamileliği" devenin karnındakini doğurması, doğanın da büyüyüp hamile kalmasıdır. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bu alış-verişi yasakladı." Buhârî'nin bir rivayetinde "…sonra karnındaki de doğar" denir.Buhârî, Büyû 61, Menâkıbu'l-Ensâr 26, Selem 8; Müslim, Büyû 5-6, (1514); Tirmizî, Büyû 16, (1229); Ebu Dâvud, Büyû 24, (3370); Nesâî, Büyû' 67, 68 (7, 293-294); İbnu Mâce, Ticarât 24, (2197); Muvatta, Büyû 62, (2, 653-654).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here