Rüyada ustura ile elini kesmek

4
0
PAYLAŞ

Rüyada ustura ile elini kesmek

Rüyada ustura ile elini kesmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada ustura ile elini kesmek işlerinizin açılacağına ve genişliğe çıkacağınıza zenginleşeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de o kadının kız çocuğu doğuracağına işarettir.
# Saniyen emaneti koruyacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise size gelir sağlayacak bir yolculuk yapacağınıza işarettir.
# Büyük rüya tabircisi Ebu Nasr Mansur rüyayı gören kişi için bir gruba komutanlık veya önderlik yapacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için önder bir şahsiyet olacağınıza, kariyerinizin yükseleceğine, saygınlık elde edeceğinize, rızkınızın artacağına, eğer çocuk yapma ümidiniz varsa çocuğunuz olacağına ve eğer üzgünseniz sevineceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 556 ( beşyüzellialtı )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

3274 – Ebu Sa'id radıyallahu anh anlatıyor: "Safvân İbnu Muattâl radıyallahu anh'ın hanımı, yanında Safvân da bulunduğu bir anda Resulullah aleyhissalâtu vesselâm'a gelerek:"Ey Allah'ın Resulü, namaz kıldığım zaman kocam beni dövüyor, oruç tuttuğum zaman da orucumu bozduruyor, güneş doğuncaya kadar da sabah namazı kılmıyor!'' dedi. Resulullah aleyhissalâtu vesselâm, hanımının bu söyledikleri hakkında Safvân'a sordu. Safvân:"Ey Allah'ın Resülü! "Namaz kıldığım zaman dövüyor '' sözüne gelince, o zaman bir rekâtta uzun iki süre okuyor. Hâlbuki ben bunu yasakladım'' dedi. Resulullah kadına:"İnsanlara tek surenin okunması yeterlidir '' buyurdu. Safvân devam etti:"Oruç tuttuğum zaman bozduruyor '' sözüne gelince, "Hanımım oruç tutup duruyor. Ben gencim, hep sabredemiyorum." dedi. Aleyhissalâtu vesselâm:"Bir kadın kocasının izni olmadan nafile oruç tutamaz!'' buyurdular.Safvân devamla:"Güneş doğuncaya kadar sabah namazı kılmadığım sözüne gelince, biz gece çalışan bir aileyiz, bunu herkes biliyor. Sabaha yakın yatınca güneş doğuncaya kadar uyanamıyoruz'' diye açıklama yaptı. Aleyhissalatu vesselam:"Ey Safvân, uyanınca namazını kıl!" buyurdular.Ebu Dâvud, Savm 74, (2459).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here