Rüyada uyanmak istememek

19
0
PAYLAŞ

Rüyada uyanmak istememek

Rüyada uyanmak istememek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uyanmak istememek biriyle husumet edeceğinize veya sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de alelacele bir iş yapacağınıza ve pişman olacağınıza işarettir.
# Saniyen  akrabalarınızdan yana rencide olacağınıza ve eziyet göreceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise hoş olmayan beklenmedik bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.
# Ünlü düşünür Muvaffak tabirinde zor bir işle karşılaşacağınıza ve dini hükümlerle muhalefet edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için kafir olarak öleceğinize işarettir.
Kaynak:Şerfattin Şenaslan, İzahlı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi Kitabı, (İhvan Yayınevi, 2015) Sayfa 195 ( yüzdoksanbeş )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1764 – Hz. Enes radıyallâhu anh anlatıyor: "Bir adam şöyle dua etmişti: "Ey Allah'ım, hamdlerim sanadır, nimetleri veren sensin, senden başka ilah yoktur, Sen semâvat ve arzın celâl ve ikrâm sahibi yaratıcısısın, Hayy ve Kayyümsun (kâinatı ayakta tutan hayat sahibisin.) Bu isimlerini şefaatçi yaparak senden istiyorum!"Bu duayı işiten Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm sordu:"Bu adam neyi vesile kılarak dua ediyor, biliyor musunuz?""Allah ve Resûlü daha iyi bilir""Nefsimi kudret elinde tutan Zât'a yemin ederim ki, o Allah'a, İsm-i Âzam'ı ile dua etti. O İsm-i Âzam ki, onunla dua edilirse Allah icabet eder, onunla istenirse verir."Tirmizî, Daavât 109 (3538); Ebû Dâvud, Salât 358, (1495); Nesâî, Sehv 57, (3, 52).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here