Rüyada üzerlik tohumu yemek

8
0
PAYLAŞ

Rüyada üzerlik tohumu yemek

Rüyada üzerlik tohumu yemek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada üzerlik tohumu yemek elinizden çıkan dinarlar kadar ilim elde edeceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de birinin size karşı hata işleyeceğine ve bu hatayı affetmeyeceğinize işarettir.
# Saniyen varlıklı ve ihtişam sahibi biri olacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise muhtemelen hoşunuza gidecek bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.
# Ünlü düşünür Reşîdüddîn Hamedani tabirinde dostunuz veya ortağınızın sizden ayrılacağına, borçlanacağınıza, malınızı kaybedeceğinize ve bu nedenle sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için belirtilen şeylerin daha az olacağına işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 416 ( dörtyüzonaltı )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1669 – Katâde rahimehullah anlatıyor: "Bu yıldızlar üç maksatla yaratıldı:1- Allah onları semaya zinet ve süs kıldı.2- Şeytanlara atılacak taş kıldı.3- Geceleri istikamet tayin etmede işaretler kıldı. Kim yıldızlar hakkında bunlar dışında bir te'vil ileri sürerse kendi ilâve ettiği hissesinde hataya düşer, nasibini kaybeder, mânasız bir yükün altına girer ve hakkında bilgisi olmayan, peygamberler ve meleklerin bile bilmekte âciz kaldıkları bir şeye burnunu sokmuş olur. Allah'a yeminle söylüyorum: Allah hiç kimsenin ne hayatını, ne rızkını, ne de ölümünü herhangi bir yıldızla irtibatlı kılmamıştır. Aksini iddia edenler Allah hakkında yalan söyleyerek iftira ediyorlar…"Rezîn ilavesidir. Ancak, (hakkında bilgisi olmayan) ibâresine kadar olan kısmı, Buhârî, Bed'ül-Halk'da (3. bab) senetsiz olarak kaydetmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here