Rüyada üzgün kaynana görmek

5
0
PAYLAŞ

Rüyada üzgün kaynana görmek

Rüyada üzgün kaynana görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada üzgün kaynana görmek bir dost veya akrabadan yana menfaat göreceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de rızık ve kısmetini aramaya; bekârların görmesi de evlenmeye delâlet eder.
# Saniyen sahip olduğunuz akik miktarınca mal elde edeceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise hayır, bereket, rızık, nimet ve rahmet ile tabir edilir.
# Ünlü filozof İbn-i Zühr yorumunda dindar ve iffetli biri olduğunuza ve akıbetinizin iyi olacağına delalet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için değersiz kişilere hile yaparak onları alt edeceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 603 ( altıyüzüç )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

992 – Yahya İbnu Saîd radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Bedir'de bizleri cihâda teşvik etti, cenneti hatırlattı. Bu sırada Ensâr'dan biri, elindeki hurmalardan yemekte idi. Birden: "Ben şunları bitirinceye kadar oturacak olursam dünyaya fazla hırs göstermiş olacağım" dedi ve ellerindeki hurmaları fırlatarak kılıncını çekip öldürülünceye kadar savaştı."Muvatta, Cihâd 42, (2, 466); Buharî, Megâzî, 17; Müslim, İmâret 145, (1901).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here