Rüyada uzun gür saç görmek

7
0
PAYLAŞ

Rüyada uzun gür saç görmek

Rüyada uzun gür saç görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uzun gür saç görmek hastalıktan kurtulmaya ve bolluğa yorumlanır. Bazı rüya yorumcularına göre de bir başkasının zararından fayda göreceğinize işarettir.
# Saniyen girişimde bulunacağınız yeni işlerde başarılı olacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise her an mutluluğunuzun bozulabileceğine işarettir.
# Ünlü filozof İbnül Cevzî yorumunda o kimsenin dünyadayken haram yiyen biri olduğuna işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için bir afete yakalanacağınıza, zor bir hastalık geçireceğinize veya zalim bir ordunun eline düşeceğinize işarettir.
Kaynak:İslami Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2011) Sayfa 533 ( beşyüzotuzüç )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1815 – el-Hudri radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm bir gün Mescid'e girdi. Orada Ensâr'dan Ebü Ümâme radıyallahu anh denen kimse ile karşılaştı. Ona:"Ey Ebu Ümâme, niçin seni namaz vakti dışında Mescid'de oturmuş görüyorum?" diye sordu."Peşimi bırakmayan bir sıkıntı ve borçlar sebebiyle ey Allah'ın Resulü" diye cevap verdi. Bunun üzerine Hz. Peygamber aleyhissalatu vesselâm:"Sana bazı kelimeler öğreteyim mi? Bunları okursan, Allah, senden sıkıntını giderir ve borcunu öder.""Evet, ey Allah'ın Resulü, öğret!" dedim."Öyleyse, dedi, akşama çıktın mı sabaha erdin mi şu duayı oku: "AIlah’ım üzüntüden ve kederden sana sığınırım. Aczden ve tembellikten sana sığınırım, korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun galebe çaImasından ve insanların kahrından sana sığınırım."Ebu Ümâme der ki: "Ben bu duayı yaptım, Allah benden gamımı giderdi, borcumu ödedi."Ebu Dâvud, Salât 367, (1555).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here