Rüyada uzun masa görmek

9
0
PAYLAŞ

Rüyada uzun masa görmek

Rüyada uzun masa görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada uzun masa görmek diliniz yüzünden başınızın belaya gireceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de harama mürtekip olacağınıza ve perişanlık çekeceğinize, bazı tabircilere göre ise; sefere çıkacağınıza, muradınıza ereceğinize, ancak daha sonra işinizin bozulacağına işarettir.
# Saniyen dört şekilde tabir olunur: a) Tevbe , b) Afiyet , c) Güçlükten kurtuluş , d) Korkudan emin olmak.. Bazı rüya tabirlerinde ise beş vech ile tabir blunur: a) Allahü Teala ya yakınlık , b) Yolun en güzeline giriş , c) Müjde , d) Düşmana karşı zafer , e) Kurtuluş ve selamet..
# Ünlü filozof Şemseddin Semerkandi yorumunda saygın biriyle tanışacağınıza ve onunla dost olacağınıza delalet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için şu veçhile de tabir olunur: a) Hayırlı bir zevce , b) Ev ve yer , c) Geniş mülk , d) Mal ve evlat , e) alim..
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 864 ( sekizyüzaltmışdört )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

İmam Mâlik r.a dünyalığa kıymet vermez, ilmiyle sadece Allah rızasını gözetirdi. Ondan nakledilen şu hikâye açıkça buna işaret eder:Harun Reşid’in huzuruna çıkmıştım. Dedi ki:-Ey Ebu Abdullah (İmam Mâlik’in künyesi), buraya gelip çocuklarımıza “Muvatta” (İmamı Mâlik’in meşhur ve muteber kitabı) okutsan iyi olurdu.Ben de:-Allah-ü Teâlâ emîrimizi yüceltsin, bu ilim sizden, yani Kureyş’ten çıktı. Eğer siz bunu yüceltirseniz o yücelir, eğer kıymet vermezseniz o da önemini kaybeder. İlim kimsenin ayağına gitmez, ilmin olduğu yere gidilir, dedim. Bunun üzerine Harun Reşid:-Doğru diyorsun, dedikten sonra çocuklarına dönüp, siz de camiye gidin ve diğer kimselerle bir arada dinleyin, diye emretti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here