Rüyada vadi görmek

11
0
PAYLAŞ

Rüyada vadi görmek

Rüyada vadi görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada vadi görmek sözünde sâdık olmaya ve küstüğü biriyle barışmaya işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de yeni bir düşmanınız olacağına işarettir.
# Saniyen bir şiddete maruz kalacağınıza ve bu yüzden dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise sekiz vech ile tabir olunur: a) Zevce , b) Zevç , c) Zenginlik , d) Emn-ü eman , e) Kolay bir geçim , f) Mal , g) Yüksek bir memuriyet , h) Maişet genişliği…
# Ünlü filozof İbn Nefis yorumunda izzet ve ikram ile delalettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için gerçekleşmesi mümkün olmayan bir arzunuz olduğuna işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 137 ( yüzotuzyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Ebu Müslim-i Saftar, evliyanın büyüklerindendi. Bir gün gemi ile yola çıktı. Yanında çok kimseler de vardı. Aniden ters yönden bir rüzgâr çıktı. Dalgalar yükseldi. Gemi batacak gibi oldu. Gemide olan yükü denize attılar. Yardım istediler. Ebu Müslim diyor ki: Bizimle beraber gemide kim olduğu bilinmeyen bir köylü vardı. Yanında bir mushaf vardı. Oradan kalktı ve mushafı elinin üzerine koydu ve şöyle yalvararak dua etti: “Ya Rabbi! Eğer bir kimsenin elinde dünya sultanından bir mektup bulunursa, hiç kimse ona saldıramaz, zarar veremez, belalardan emin olur.” Mushafı kaldırdı ve “Ya Rabbi! Bu senin kitabındır, bunu bize verdin. Ellerinde senin kitabın bulunan kullarını suda boğmak keremine yakışmaz. Bizi tehlikeden kurtar”dedi. Derhal dalgalar döndü ve deniz süt liman oldu ve sağ salim gittik.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here