Rüyada vaiz görmek

13
0
PAYLAŞ

Rüyada vaiz görmek

Rüyada vaiz görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada vaiz görmek yedi türlü tâbir edilir: a) Emn ve eman , b) Sürür ve ferah , c) İzzet , d) Mertebe , e) Sıkıntıdan kurtuluş , f) Murada eriş , g) Zafer. Bazı rüya yorumcularına göre de el attığınız her işte başarılı olacağınıza yorumlanır.
# Saniyen şu şekilde tabir olunur: a) Baht , b) Devlet , c) Emrin yerine gelmesi , d) Baş olmak , e) Mal ve zevce , f) Hizmetçi , g) İzzet ve ikbal , h) Mertebe… Bazı rüya tabirlerinde ise daha önce hiç tanımadığınız biriyle tanışıp dost olacağınıza işarettir.
# Ünlü düşünür Sehl bin Bişr tabirinde özgür ve bağımsız olacağınıza delalet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için ömrünüzün uzun olacağına ve helal rızk elde edeceğinize delalet eder.
Kaynak:İmam Nablusi, İbn-İ Sirin, Seyyid Süleyman, Caferi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İzahlı (Merve Yayınları, 2016) Sayfa 437 ( dörtyüzotuzyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Rasûlullâh (s.a.v) Efendimiz, Cebrâîl(a.s)’a sordular: “Ya’kûb’un Yûsuf’a olan hicrânı ne dereceye varmıştı?” Cebrâîl (as) da: “Evlâdını kaybeden yetmiş annenin toplam hicrânına!” cevâbını verdi. Rasûlullâh (s.a.v) Efendimiz: “O hâlde onun sevâbı ne kadardır?” diye sordular. O da: “Yüz şehîd sevâbıdır. Çünkü O, Allâh’a bir an bile sû-i zan beslemedi.” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here