Rüyada veba olmak

8
0
PAYLAŞ

Rüyada veba olmak

Rüyada veba olmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada veba olmak kocanızın vefat edeceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de tabiri de şöyle: a) O kimsenin yüzüne Cenab-ı Hak hayır kapılarını açar , b) İyilik etmeye muvaffak kılar , c) Rahmet ve mağfirete mazhar buyurur.
# Saniyen kurnaz bir çocuğunuz olacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise evleneceğinize, ailenizin genişleyeceğine veya mal elde edeceğinize işarettir.
# Ünlü alim İbn Ebî Useybia rüyayı gören kişi için hekim cerrah ara bulucu ve iğneciye delalet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için çocuğunuzun öleceğine işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 897 ( sekizyüzdoksanyedi )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

246 – Amra Bintu Abdirrahmân'ın naklettiğine göre Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm şöyle buyurmuştur: "Kuyu suyunun fazlası yasaklanamaz."Muvatta, Akdiye 30, (2, 745); İbnu Mâce, Rühûn 19, (2479).

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here