Rüyada verem olduğunu görmek

23
0
PAYLAŞ

Rüyada verem olduğunu görmek

Rüyada verem olduğunu görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada verem olduğunu görmek kariyerinizin yükseleceğine ve söz sahibi biri olacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de eşinizle aranızda neticesi olmayan bir konuşma geçeceğine işarettir.
# Saniyen savaş ve husumete işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise akrabalarınıza büyüklük etme hevesinizin olduğuna, ancak kimsenin size itaat etmeyeceğine işarettir.
# Ünlü filozof İbn-i Heysem yorumunda ektiğiniz tohum miktarı kadar elinize bir şey geçeceğine delalet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için büyük bir saadete DOĞRU emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 200 ( ikiyüz )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1867 – Resülullah aleyhissàlâtu vesselâm'ın zevcelerinden Cüveyriyye radıyallâhu anhâ'nin anlattığına göre, "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm efendimiz bir gün sabah namazını kılınca, daha kendisi namazgâhında iken, erkenden yanından çıkmış, gitmiş, kuşluktan sonra Cüveyriyye aynı yerinde zikrederek otururken geri gelmiş ve: "Bırakıp gittiğim halde duruyorsun hiç yerinden kımıldamadın galiba?" diye sormuştur. "Evet" cevabı üzerine şunu söylemiştir: "Ben senden ayrıldıktan sonra dört kelimeIik bir duayı üç kere okudum. Eğer bunlardan hâsıl olan sevab tartılacak olsa, senin burada sabahtan beri okuduğun duaların sevabının ağırlığına denk olur. O dua şudur: "Sübhânallahi ve bihamdihi adede halkıhi ve rıdâ nefsihi ve zinete arşihi ve midâde kelimâtihi. (Allah'ı mahlûkatı sayısınca, nefsinin rızasınca, arşının ağırlığınca, kelimelerinin adedince tesbih (noksanlıklardan tenzih) ederim."Müslim, Zikr 79, (2726); Tirmizi, Daavât 117, (3550); Ebü Dâvud, Salât 359, (1503); Nesâi, Sehv, 93, (4, 77).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here