Rüyada vicdan görmek

16
0
PAYLAŞ

Rüyada vicdan görmek

Rüyada vicdan görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada vicdan görmek bolluğun ve refahın habercisidir. Bazı rüya yorumcularına göre de ektiğiniz miktar kadar saygınlığınızın artacağına işarettir.
# Saniyen başarıya işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise salih bir kişi olmaya işarettir.
# Ünlü düşünür Muvaffak tabirinde şu şekilde de tâbir edilmiştir: a) İzzet ve yücelik , b) Zevce , c) Evlat , d) Yüksek evler , e) Çok mal , f) Elbise.. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için bir işinizin duraklayacağına işarettir.
Kaynak:İslami Rüya Ve Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, (Esma Yayınları, 2008) Sayfa 472 ( dörtyüzyetmişiki )

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1864 – Esmâ İbnu'I-Hakem el-Fezâri radıyallâhu anh anlatıyor: "Hazreti Ali'yi dinledim, şöyle demişti: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'dan bir hadis dinledim mi, Allah Teâlâ Hazretlerinin faydalanmamı dilediği kadar ondan istifade ediyordum. Şayet bir adam O'ndan hadis rivâyet edecek olsa gerçekten duydun mu diye yemin ettiriyordum. Yemin edince onu tasdik edip rivâyetini kabul ediyordum."Hz. Ebu Bekri's-Sıddik radıyallâhu anh bana şu hadisi rivâyet etti ve bu rivâyetinde Ebu Bekir doğru söyledi: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'ı dinledim, demişti ki: "Günah işleyip arkasından kalkıp abdest alarak iki rekât namaz kılan sonra da AIIah Teâlâ Hazretlerine tövbe eden her insan mutlaka mağfiret olunur." Sonra da şu ayeti okudu. (Meâlen): "Onlar fena bir şey yaptıklarında veya kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı zikrederler, günahlarının bağışlanmasını dilerler. Günahları Allah'tan başka bağışlayan kim vardır? (Al-i İmrân 135).Tirmizi, Tefsir Al-i İmran, (3009); Ebü Dâvud, Salât 361, (1521) İbnu Mâce İkâmetu's-Salât 193, (1395).

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here