Rüyada yurtdışına seyahat ettiğini görmek

35
0
PAYLAŞ

Rüyada yurtdışına seyahat ettiğini görmek

Rüyada yurtdışına seyahat ettiğini görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada yurtdışına seyahat ettiğini görmek makam elde edeceğinize ve saygınlık kazanacağınıza şeklinde yorulur. Bazı rüya yorumcularına göre de  birtakım sırlarınızın ortaya çıkacağına veya malınızın telef olacağına işarettir.
# Saniyen mümkün olmayan bir işi mümkün kılmaya çalışacağınıza, ancak büyük bir zararla karşılaşacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise helal mala, eti haram olan hayvanın beynini yemek ise, haram mala işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu İbn Sad görülen rüya yediğiniz miktar kadar bir şey veya bir nimet elde edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için hiç ummadığınız bir miras alacağınıza işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 603 ( altıyüzüç )

Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyatabirler.net‘i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4547 – Hz. Aişe radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Kâ'be'ye karşı bir ordu, saldırı tertipleyecek. Yerin bir çölüne geldikleri vakit en öndekileri de en sondakileri de tamamiyle yere batırılacak!" Ben söze girip: "Ey Allah'ın Resûlü, onların içerisinde çarşı-pazar ehli olanlar, onlardan olmadığı halde zorla katılanlar da var. Nasıl olur da hepsi birden yere batırılıp cezalandırılır? dedim. Aleyhissalatu vesselam:"Öndekileri de, arkadakileri de batırılır. Ancak, her biri niyetlerine göre diriltilir" buyurdular."Buhari, Büyü 49; Müslim, Fiten 8, (2884).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here